Gatime me mish pule

Receta me mish pule si sallata, gjellë, tava, filetë, pula të pjekura, kofsha, krahë pule, qofte e plot gatime të tjera. GJYVEQ I THJESHTË(NË TENXHERE) – Duration: 3:42. Gatime tradicionale kosovare me video 6938.

Mish pule me kos është një nga ato recetat që ju këshillojmë ta. Fjalët kyçe: dieta, kos, mish pule, receta gatimi, receta shqip, receta speciale. Përbërësit themelorë: Mish pule, selino, karotë, ajkë e thartë, vezë, fletë dafine, majdanoz, hudhër, spec djegës, lëng limoni. Përgatitja: Zieni pulën në një tenxhere duke e rregulluar .

Oriz me copa mishi pule është një pjatë popullore në restorante kineze në shumë vende. Merri mish të bardhë të pastruar nga kockat, prisni në pjesë të vogla dhe shtoni krip dhe piper. Gjellë e përkryer për darka familjare Përberesit 3gr mish pule 3-kokrra qepë të bardha. Per veta: krahe pule luge gjelle miell.

L uje luge gjelle gjalpe thelbinj hudhre kripe piper majdanoz kokerr limon. Krahet e pules skuqen mire ne nje .

loading...