Supe pule me perime

Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb (video). Përbërësit: pjesë pule (kofshë, krahë, gjoks). Përbërësit për Supë kremoze me perime.

Perime, Supa, Të shëndetshme, Ndërkombëtare, Drekë ose Darkë, Në Çdo Stinë. Klikoni ‘Subscribe’ per te ndjekur recetat e reja. Click ‘Subscribe’ for new recipes.

Përgatit një pjatë me lëng, perime dhe copa mish pule.

Supa me perime dhe qumësht është një recetë shumë e shijshme dhe jo e. Sipas dëshirës ju mund të shtoni në supë edhe mish pule apo perime të tjera, . Oriz me copa mishi pule është një pjatë popullore në restorante kineze në shumë vende. Kjo është një recetë e shkëlqyer për ta bërë në shtëpi, ju mund të . Supe pule e prere me veze dhe limon. Në një ene të bollshme zijeni copat e pulës me qep,karrot dhe degën e selinos në 1. Lajme pulen, e vënë atë në një tenxhere me ujë deri sa te mbulohet për të zier dhe sapo ka filluar te ziej, derdhim ujin,lajme . Hedhim në një tenxhere me fund të gjerë (apo në një tigan të madh me kapak) lugë supe të mbushur me gjalpë. Pa u skuqur gjalpi shtojmë qepët e prera .

SPECA TE SKUQUR ME DOMATE +SUPE PULE. Supe krem me pule Supa krem me pule eshte nje pjate e pare shume e lehte ne pregatitje e cila i permban te gjitha vlerat ushqimore. Receta per supe pule me elb dhe perime. Pergatitja per 3-veta: 3gr makarona 3gr fileto pule gjysem tufe.

Trazojmë në një tas të gjithë përbërësit e qofteve, e punojmë mirë brumin dhe më pas formojmë qofte të vogla sa një arrë dhe i vendosim në . Kjo është një recetë e thjeshtë, e shpejtë dhe e shëndetshme, supë pule me perime. Sasinë e perimeve mund ta ndryshoni sipas dëshirës; Ndjehuni të lirë të . Shtojm kutin me domate te prera dhe lengun e pules dhe i japim nje vale. Krem supe peshku dhe miell misri dhe majdanoz. Gjelle me bishtaja,qepe, karrota ,domate dhe mish pule. Si te gatuajme Supe me pule dhe perime.

E ka vene njeri re sesa ftohte eshte bere kohet e fundit ose sesa njerez vetem kolliten ose teshtine ne . Plasmon Supe pule me perime x 1gr. Permbajtja :Perime,mish pule,vaj luledielli,pa gluten. Pas hapjes te konsumohet brenda 24 .

loading...