Supe me kos

Receta e Dites ne Dite e Re: Supë pule me veze e limon 24. Në një tas trazojmë kosin me hudhrat e shtypura, me vezën dhe pak ujë të ftohtë. E shtojmë këtë masë në supë dhe e lëmë derisa supa të .

Kjo eshte nje nga supat e mia me te preferuara. Sa e lehte dhe e shpejte ne gatim, po aq dhe e shijshme. Jua keshilloj te tereve ju qe jeni mjaft . Recetë e shëndetshme dhe mjaft e lehtë në përgatitje.

Mund të përdoret si një pjatë e parë dreke, por pse jo edhe si një vakt darke për ata që janë në dietë. Për të përgatitur supë me kos dhe me lëng mishi ju duhen më pak përbërës se çmund të mendoni. Mund ta bëni atë vetëm disa minuta para se të shtroni . Kjo eshte nje sup ku perbersin kryesor ka kosin.

Konsumohet ne periudhen e dimrit dhe serviret e nxehte. Përbërësit: lugë miell; vezë; ½ filxhan oriz; ½ filxhan kos; filxhan ujë + koncentrat pule; filxhan ujë i nxehtë; 3+lugë gjelle gjalpë . Supa me kos dhe leng mishi te koncentruar eshte nje recete gatimi e shpejte dhe e thjeshte per tu realizuar, ideale per ne darke pasi si gjithe .

loading...