Supe krem pule

Supe krem me pule Supa krem me pule eshte nje pjate e pare shume e lehte ne pregatitje e cila i permban te gjitha vlerat ushqimore. Përbërësit e supës: 2g pule; pure patatesh; pana kuzhine; gjalpë; vaj ulliri; majdanoz; limon; koncentrat pule. Për të gatuar një supë kremi pule për 4-persona është e rëndësishme që të keni këto përbërës kryesore; 2gram pule, pure patatesh pluhur .

Mësoni se si të përgatisni Supë krem pule duke lexuar përbërësit dhe udhëzimet në recetën tonë. Klikoni mbi titull për më shumë detaje. Shumë e quajnë këtë gjellë si “kuruese”, qoftë për shkak se janë mësuar ta hanë këtë gjellë kur kanë qenë sëmurë, ose sepse . Për të gatuar një supë kremipule për 4-persona është e rëndësishme që të keni këto përbërës kryesore; 2gram pule, pure patatesh pluhur, pako,.

This Pin was discovered by ola orni. Discover (and save!) your own Pins on Pinterest. Supe krem me perime Kunguj cope Spec jeshil cope Karrote cope Patate kokrra Qepe kokrra. Per veta: krahe pule luge gjelle miell.

L uje luge gjelle gjalpe thelbinj hudhre kripe piper majdanoz kokerr limon. Krahet e pules skuqen mire ne nje .

loading...