Supe e thjeshte

Në shtëpinë time supa ka qenë gjithmonë një pjatë e rëndësishme dhe rrallë. Kjo është një recetë e thjeshtë, e shpejtë dhe e shëndetshme, supë pule me . Mësoni se si të përgatisni supa jashtëzakonisht të shijshme dhe të shëndetshme në të njëjtën kohe nga recetat e top kuzhinierëve me famë botërore.

Njihuni me përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes së kësaj supe me vezë. Kjo supe eshte me e vecanta nga te gjitha supat. Këta ish-zyrtarë të lartë mbesin barrë e rëndë për buxhetin e shtetit. Supa me kos dhe leng mishi te koncentruar eshte nje recete gatimi e shpejte dhe e thjeshte per tu realizuar, ideale per ne darke pasi si gjithe .

Ju sugjerojme te gatuani kete lloj supe per dreke. Kjo supe eshte shume e thjeshte dhe e shijshme dhe ja rekomandoj te tere atyre qe deshirojne te ushqehen shendetshem dhe nuk para kane . Ne lengun e mishit ose ne uje te valuar hidhet orizi i lare e i pastruar dhe kripa, e lihen te ziejne ne zjarr te ngadalte rreth 30 . Perberesit: -filxhane kafe ( makarona ) -gota e gjysem me uje -cope te vogel knore ose nje luge kafe vegeto -luge kafeje me gjalpe ose . Supe pule e prere me veze dhe limon. Në këto kohë të ftohta dimri ku gripi është gjithmonë nëper këmbë, është e vetmja që të ngre në këmbë dhe të bënë të . Ndoshta nuk do të besoni se një supë e thjeshtë mund t’ju ndihmoj që të dobësoheni, por kjo tashmë është vërtetuar te shumë njerëz. Nje supe e thjeshte dhe e shendetshme.

Gjysem kg kalé (lloj perimeje) qepe mesatare 4-luge vaj ulliri karrota te grira imet kercej selino te.

Kjo supë e thjeshtë përbën një vakt të pasur me vlera ushqyese; gjithashtu, është një mënyrë e zgjuar për t’i bërë fëmijët të hanë brokoli, cili është i pasur me . Kjo është një pjatë shumë e thjeshtë dhe e shpejtë. Një pjatë që mund të gatuhet mirë edhe nga ata që janë në hapat e para në kuzhinë. Orizi i pastruar lahet me uje te ftohte dhe zihet ne zjarr te ngadalte, derisa te tretet kokrra e orizit.

Orizi i zier kalohet ne site, duke hedhur pak qumesht te vaket qe . Kjo supë e thjeshtë përbën një vakt të pasur me vlera ushqyese. Supe me brokoli Zjejme patatet dhe brokolin,shtojm krip,pastaj i miksojme ne blender. I hedhim prap ne tenxhere dhe mases se krijuar i shtojm .

loading...